Słowo „miłość” pisze się „czas”

Jakieś trzynaście lat temu otrzymałem jedną z najważniejszych lekcji na temat organizacji czasu. Wryła mi się ona głęboko w pamięć. Zdarzyło się to w moim gabinecie, gdy byłem bardzo zajęty jednym z wielu, rów­nocześnie przeze mnie prowadzonych, przedsięwzięć. Pisałem akurat kolejny rozdział nowej książki, kiedy do pokoju wkroczył Sean.

-   Tato, chcę się z tobą pobawić – zaszczebiotał z nadzieją w głosie.

Jako „doświadczony” ojciec (mieliśmy już za sobą ten trudny

dwuletni okres z Kelly) powinienem wiedzieć, że Seanowi chodziło w zasadzie tylko o przytulenie się, pogłaskanie, pocałunek albo minutę lub dwie spędzone na podziwianiu jego nowej piłki. Ponieważ byłem akurat w bardzo ważnym miejscu książki, wydawało mi się, że nie mogę mu poświęcić ani sekundy.

-     Synku, a może trochę później? Jestem w bardzo ważnym miejscu.

Sean co prawda nie bardzo wiedział, co to jest „ważne miejsce”, ale zrozumiał, że tata jest zajęty i powinien sobie pójść. Wytuptał więc z pokoju bez słowa sprzeciwu, a ja wróciłem do mojego rękopisu. Niestety, moje szczęście okazało się krótkotrwałe. Za jakąś chwilę przyszła Dottie, chcąc powiedzieć mi „kilka słów”. Moja żona nie stara się przyciskać mnie do muru – ma o wiele bardziej łagodne i skuteczne sposoby.

-    Kochanie, Sean właśnie mi powiedział, że jesteś zbyt zajęty, by się z nim pobawić. Wiem, jak ważna jest ta książka, ale chciałabym ci coś powiedzieć.

-    No to słucham – odparłem dość niecierpliwie, bo teraz to moja żona zabierała mi czas przeznaczony na tak niezwykle ważną pracę.

-    Kochanie, chciałabym żebyś zrozumiał, że zawsze będziesz miał jakieś umowy i terminy do dotrzymania. Całe twoje życie upłynie na pisaniu i prowadzeniu innych działań, ale nie zawsze będziesz miał dwuipółletniego synka, który chce siedzieć na twoich kolanach, pytać cię o wszystko i pokazać ci swoją nową piłkę.

-    Słoneczko, myślę, że masz jak zwykle rację. Ale właśnie w tej chwili muszę uporać się z tym konkretnym rozdziałem.

-     Dobrze Josh, ale bardzo cię proszę, pomyśl o tym. Widzisz, jeśli znajdziesz czas dla dzieci teraz, to i one znajdą czas dla nas później.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.